راهنمای دانلود مقاله انگلیسی از گوگل اسکولار

راهنمای دانلود مقاله علمی شنبه ۶ مهر ۱۳۹۸
گوگل اسکولار (اسکالر) متعلق به شرکت گوگل و در واقع امکانی است که این شرکت در اختیار پژوهشگران قرار داده تا به وسیله آن بتوانند به راحتی به مقاله‌های مختلف انگلیسی برای انجام پروژه‌های تحقیقاتی، نوشتن پایان‌نامه وگزارش‌های علمی دسترسی پیدا کنند. از طریق این سایت پژوهشگران می‌توانند مطالب علمی سایر پژوهشگران در زمینه‌های مختلف را مورد بررسی و جستجو قرار دهند. همچنین می‌توانند به پروفایل دانشمندان و نویسندگان معروف در زمینه مورد نظر خود دست یابند. یکی از ویژگی‌هایی که در این سایت فراهم شده این است که افراد می‌توانند برای خود یک پروفایل عمومی بسازند و از این طریق به جدیدترین اخبار علمی در هر زمینه‌ای دست یابند. گام اول برای دانلود مقاله انگلیسی از گوگل اسکولار همانند تصویر، وارد سایت گوگل اسکولار می‌‌شویم.
راهنمای-دانلود-مقاله-گوگل-اسکولار
گام دوم در این مرحله از دانلود مقاله انگلیسی باید کلمه کلیدی یا عنوان دقیق مقاله مورد نظر را مانند تصویر در کادر مربوطه وارد کنید. در صورتی که به دنبال مقاله‌ای از نویسنده خاصی هستید نام دقیق نویسنده را نیز باید وارد کنید. شکل صحیح نوشتن نیز به این صورت است: ابتدا نام خانوادگی نویسنده و با یک فاصله نام وی را وارد می‌کنید.
راهنمای-دانلود-مقاله-گوگل-اسکولار
گام سوم پس از انجام کارهای گفته شده لیستی از مقاله‌هایی که در زمینه مورد نظر شما وجود دارد به نمایش در می‌آید. اگر سال خاصی مدنظرتان نیست گزینه anytime را انتخاب کنید.
راهنمای-دانلود-مقاله-گوگل-اسکولار
گام چهارم اگر تنها یک سال خاص را مد نظر دارید همانند تصویر از لیست سال‌ها یکی را انتخاب کنید.
راهنمای-دانلود-مقاله-گوگل-اسکولار
گام پنجم اگر شما نیاز به مقاله‌هایی دارید که در چند سال اخیر در زمینه مورد نظر شما کار شده است می‌توانید از گزینه custom range استفاده کرده و همانند تصویر سال‌های موردنظرتان را وارد و شروع به جستجو کنید.
راهنمای-دانلود-مقاله-گوگل-اسکولار
گام ششم پس از یافتن مقاله مورد نظر اگر بصورت رایگان موجود بود می‌توانید آن را به راحتی همانند تصویر دانلود کنید. گفتنی است مقاله‌هایی که به صورت رایگان در دسترس هستند در کنارشان pdf نوشته شده است.
راهنمای-دانلود-مقاله-گوگل-اسکولار

راهنمای-دانلود-مقاله-گوگل-اسکولار
اگر مقاله مورد نظر شما به صورت رایگان از گوگل اسکولار قابلیت دانلود نداشت، نگران نباشید می‌توانید همانند تصویر با کپی کردن doi مقاله آن را در سایت فن پیپر وارد کرده و به راحتی به مقاله مورد نظر خود دسترسی پیدا کنید.
راهنمای-دانلود-مقاله-گوگل-اسکولار
برای اطلاع از نحوه دستیابی به مقاله از سایت فن پیپر مقاله گوگل اسکولار چیست؟ را مطالعه کنید.